Archives for Wedstrijdverslag category

Tussenstand clubkampioenschap 2018

Tussenstand clubkampioenschap 2018
De eindstand van elke wedstrijddag is tevens de basis voor de toekenning van de punten voor het clubkampioenschap Read more… »

NK Sprint 16m2 spannend tot het einde

Afgelopen weekeinde heeft Zeilvereniging Belterwiede voor het eerst een Nederlands Kampioenschap Sprint voor de 16m2 -klasse georganiseerd.

Het nieuwe concept voor de wedstrijden dat sinds vorig jaar in aanvulling op de reguliere Kampioenschappen werd gehouden onderscheidt zich ten opzichte van een ‘normaal’ Nederlands Kampioenschap door veel korte wedstrijden direct achter elkaar.  Daar waar bij een gewoon NK in 4 dagen 10 wedstrijden op de planning staan, bevat het programma voor de Sprintwedstrijden een serie van 18 wedstrijden in 2 dagen. Het deelnemers aantal is gelimiteerd tot 32. De wedstrijden zijn veel korter, gemiddeld 15-20 minuten, en direct aansluitend op een finish wordt er zo snel mogelijk weer gestart voor een volgende wedstrijd.

De weersomstandigheden op zaterdag, de eerste wedstrijddag, waren motregen en windkracht 3 later op de dag werd het droog en was het een aangenaam zeil weertje. De organisatie had geluk, de windrichting was vrij stabiel en de baan lag er mooi in. De geplande 10 wedstrijden konden volgens schema worden verzeild. Met 10 gezeilde wedstrijden in ieder geval een geldig kampioenschap. De tussenstand na 10 wedstrijden liet al vrij goed zien dat de zeilers aan elkaar gewaagd waren. Aan de kop van het klassement waren een paar deelnemers die er door de goede resultaten bijzonder goed voor stonden maar de verschillen tussen de overige deelnemers waren erg klein. Read more… »

Biercup 2017

meppelercourant maandag 2 okt 2017

De kampioenen van 2017 zijn bekend.

Om clubkampioen te kunnen worden moet je minimaal aan 12 wedstrijden hebben meegedaan.

Read more… »

Zondag 17 septemeber, een mooie dag maar geen mooie wind.

De baan was moeilijk goed er in te krijgen maar toch in de ochtend gestart voor de eerste race. Door het draaien en het wegvallen van de wind is besloten de baan flink in te korten. Na de lunch dan toch nog 2 potjes kunnen varen. De 2 wedstrijd ia ook gezeild met weinig tot geen wind maar gelukkig was er tijdns de 3e wedstrijd een mooi windje.

Read more… »

Onlangs vond het WK Splash plaats in Lelystad. Aan dit evenement deden 3 (jeugd)zeilers mee van de ZVB. Voor een verslag van het WK en hun ervaringen zie deze link.

Bjarne Bouwer (Giethoorn) is afgelopen week samen met z’n teamgenoot Elliott Savelon, Europees kampioen geworden in de Nacra 15.
De Nacra 15 is een (nieuwe) jeugdklasse en het kleinere broertje van de Olympische Nacra 17. Op de Slotdag van het Europees kampioenschap werd de verdiende titel veilig gesteld met 2 overwinningen en een 3e plek op het Gardameer in Italië.

Bjarne Bouwer

Tussenklassement na 4 wedstrijddagen (er is nog geen rekening gehouden met aftrekwedstrijden)

 

Uitslag OPTI A

No Zeilno Naam Punten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 3181 Olaf ter Wal 19,0 3 1 2 1 1 1 2 1 3 2 2
2 3268 Wouter Heeremans 34,0 1 3 3 dns dns dns 1 2 1 4 1
3 3183 Sterre Wiersma 66,0 dnc dnc dnc 2 2 2 dns dns dns 3 3
4 3157 Wolf Jansen 67,0 2 2 1 dns dns dns dns dns dns dns dns
5 2578 Quinten Stienstra 86,0 dnc dnc dnc 3 3 dns dns dns dns dns dns
6 3112 Lianne Valkenburg 89,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc 4 3 2 dns dns
7 3131 Laura Valkenburg 95,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc 3 4 dns dns dns
8 2841 Gijs Horsthuis 96,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc 1 5
9 2976 Daan van der Meulen 99,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc 5 4

 

Uitslag Splash Blue

No Zeilno Naam Punten 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11
1 2136 Britt Wolters 54,0 1 1 1 dns dns dns dns dns 1 1
2 1275 Rik Zijlstra 55,0 dnc dnc dnc 2 2 3 1 1 5 5
3 2102 Isabel Kuiper 65,0 4 2 3 dns dns dns 2 3 dns dns
4 2088 Atze de Groot 70,0 dnc dnc dnc 3 1 1 3 2 dns dns
5 1893 Jelle Wiersma 80,0 2 3 2 dns dns dns dns dns dns dns
6 371 Anna Spijkervet 84,0 3 4 4 dns dns dns dns dns dns dns
7 2214 Marat Meerman 84,0 dnf 5 5 4 dns dns dns dns dns dns
8 2085 Sebo Jan van der Wal 88,0 dnc dnc dnc 1 3 2 dns dns dns dns
9 2062 Femke Evers 99,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dns dns 3 2
10 2343 Gijs Heeremans 101,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc dnc 2 3
11 1888 Anna Valkenburg 102,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dns dns 4 4

 

Uitslag Splash Red

No Zeilno Naam Punten 1 2 3 4 5 6 10 11
1 641 Anouk Evers 21,0 1 1 5 2 2 4 3 3
2 2067 Thijs van der Wal 21,0 4 2 4 1 3 1 4 2
3 760 Arjen van der Wal 25,0 3 4 1 4 4 3 2 4
4 1040 Karel Witteveen 27,0 2 3 2 3 1 2 dns dns
5 658 Tjitske Hoekstra 44,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc 1 1
6 183 Koen Jansen 45,0 5 5 3 dns dns dns dns dns

 

Uitslag Laser

No Zeilno Naam Punten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 160778 Ed Scholing 23,0 2 1 1 2 3 3 1 4 4 1 1
2 197520 N. Horsthuis 26,0 1 2 2 1 1 1 2 1 1 dns dns
3 139449 Peter van der Meulen 40,0 dnc dnc dnc 3 2 2 3 2 3 2 2
4 200452 Erik Scholing 43,0 3 3 3 4 4 dns 4 3 2 4 dns
5 147220 Ronald Wever 55,0 4 4 4 5 5 4 5 5 5 dns dns
6 192625 Ileine Evers 69,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dns dns dns 3 3

 

Uitslag Ojol

No Zeilno Naam Punten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 645 Jaap Lijkendijk 30,0 4 2 4 1 1 7 2 1 1 3 4
2 633 Albert Keizer 51,0 2 3 1 4 3 6 ret 4 3 6 6
3 511 Henk Doze 63,0 6 1 3 8 2 2 dns dns dns 1 1
4 607 Bart Smit 63,0 7 4 7 9 6 8 3 5 4 5 5
5 438 Jan van Esseveld 74,0 3 5 2 7 8 3 dns dns dns 4 3
6 608 Jan Alle Broersma 79,0 8 8 8 10 7 4 4 2 2 dns dns
7 612 Bouwe Bouma 83,0 5 6 5 2 4 1 dns dns dns 8 dns
8 158 Engel Jan Timmer 95,0 dnc dnc dnc 3 5 5 dns dns dns 2 2
9 538 Stef Gierveld 99,0 dnc dnc dnc 6 10 9 1 3 5 dns dns
10 421 Alex Scholing 109,0 dnc dnc dnc 11 11 11 5 6 6 7 dns
11 593 Fokko Ringnalda 118,0 1 7 6 dns dns dns dns dns dns dns dns
12 616 Kees Buys Ballot 128,0 dnc dnc dnc 5 9 10 dns dns dns dns dns

 

Uitslag 16m2

No Zeilno Naam Punten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 4382 Gerard Bralten 21,0 1 1 1 2 3 2 2 2 3 1 3
2 4367 Jan de Haan 42,0 dnc dnc dnc 1 1 1 1 3 1 2 2
3 4284 Liesbeth Hagedoorn 49,0 2 2 2 4 4 3 4 4 4 dns dns
4 4447 Jan Busbroek 73,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc 3 1 2 3 4
5 2875 Bauke Yntema 90,0 dnc dnc dnc 3 2 dns dns dns dns dns dns
6 4376 Team Dijkstra 95,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dns dns dns 4 1
7 3924 Melle Geerts 105,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dns 5 dnf dns dns
8 4327 Harm Bouwstra 105,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc 5 dns dns dns dns
9 4216 Harry Breman 110,0 dnc dnc dnc dnc dnc dnc dns dns dns dns dns

 

Uitslag OPTI A

No Zeilno Naam Punten 10 11
1 3181 Olaf ter Wal 4,0 2 2
2 3268 Wouter Heeremans 5,0 4 1
3 2841 Gijs Horsthuis 6,0 1 5
4 3183 Sterre Wiersma 6,0 3 3
5 2976 Daan van der Meulen 9,0 5 4
6 3157 Wolf Jansen 20,0 dns dns
6 2578 Quinten Stienstra 20,0 dns dns
6 3112 Lianne Valkenburg 20,0 dns dns
6 3131 Laura Valkenburg 20,0 dns dns

 

Uitslag OPTI C

No Zeilno Naam Punten 10 11
1 2332 Daniel Timmer 5,0 4 1
2 3095 Jan Douwe van Esseveld 5,0 1 4
3 513 Taeke Bakker 6,0 3 3
4 3 Jasmijn ter Wal 9,0 2 7
5 5 Simon Kist 10,0 8 2
6 4 Jasmijn Otter 11,0 6 5
7 1628 Wietse Timmer 13,0 5 8
8 16 Florien Bakker 16,0 10 6
9 2174 Kaj de Boer 23,0 7 dns
10 2873 Merel Heetla 25,0 9 dns
11 28411 Gijs Horsthuis 32,0 dns dns
11 3142 Finn Valentijn 32,0 dns dns
11 2 Yarrick ter Wal 32,0 dns dns
11 2621 Xander Wiersma 32,0 dns dns
11 2901 Hugo Wever 32,0 dns dns

 

Uitslag Splash Blue

No Zeilno Naam Punten 10 11
1 2136 Britt Wolters 2,0 1 1
2 2062 Femke Evers 5,0 3 2
3 2343 Gijs Heeremans 5,0 2 3
4 1888 Anna Valkenburg 8,0 4 4
5 1275 Rik Zijlstra 10,0 5 5
6 371 Anna Spijkervet 24,0 dns dns
6 1893 Jelle Wiersma 24,0 dns dns
6 2102 Isabel Kuiper 24,0 dns dns
6 2214 Marat Meerman 24,0 dns dns
6 2085 Sebo Jan van der Wal 24,0 dns dns
6 2088 Atze de Groot 24,0 dns dns

 

Uitslag Splash Red

No Zeilno Naam Punten 10 11
1 658 Tjitske Hoekstra 2,0 1 1
2 2067 Thijs van der Wal 6,0 4 2
3 760 Arjen van der Wal 6,0 2 4
4 641 Anouk Evers 6,0 3 3
5 1040 Karel Witteveen 14,0 dns dns
5 183 Koen Jansen 14,0 dns dns

 

Uitslag Laser

No Zeilno Naam Punten 10 11
1 160778 Ed Scholing 2,0 1 1
2 139449 Peter van der Meulen 4,0 2 2
3 192625 Ileine Evers 6,0 3 3
4 200452 Erik Scholing 11,0 4 dns
5 197520 N. Horsthuis 14,0 dns dns
5 147220 Ronald Wever 14,0 dns dns

 

Uitslag O jol

No Zeilno Naam Punten 10 11
1 511 Henk Doze 2,0 1 1
2 158 Engel Jan Timmer 4,0 2 2
3 438 Jan van Esseveld 7,0 4 3
4 645 Jaap Lijkendijk 7,0 3 4
5 607 Bart Smit 10,0 5 5
6 633 Albert Keizer 12,0 6 6
7 421 Alex Scholing 20,0 7 dns
8 612 Bouwe Bouma 21,0 8 dns
9 608 Jan Alle Broersma 26,0 dns dns
9 593 Fokko Ringnalda 26,0 dns dns
9 538 Stef Gierveld 26,0 dns dns
9 616 Kees Buys Ballot 26,0 dns dns

 

Uitslag 16m2

No Zeilno Naam Punten 10 11
1 4382 Gerard Bralten 4,0 1 3
2 4367 Jan de Haan 4,0 2 2
3 4376 Team Dijkstra 5,0 4 1
4 4447 Jan Busbroek 7,0 3 4
5 4284 Liesbeth Hagedoorn 20,0 dns dns
5 2875 Bauke Yntema 20,0 dns dns
5 4216 Harry Breman 20,0 dns dns
5 3924 Melle Geerts 20,0 dns dns
5 4327 Harm Bouwstra 20,0 dns dns

 

Uitslag OPTI A

No Zeilno Naam Punten 8 9
1 3268 Wouter Heeremans 3,0 2 1
2 3181 Olaf ter Wal 4,0 1 3
3 3112 Lianne Valkenburg 5,0 3 2
4 3131 Laura Valkenburg 12,0 4 dns
5 3157 Wolf Jansen 16,0 dns dns
5 3183 Sterre Wiersma 16,0 dns dns
5 2578 Quinten Stienstra 16,0 dns dns
8 2976 Daan van der Meulen 20,0 dnc dnc
8 2841 Gijs Horsthuis 20,0 dnc dnc

 

Uitslag OPTI C

No Zeilno Naam Punten 8
1 28411 Gijs Horsthuis 1,0 1
2 2621 Xander Wiersma 2,0 2
3 2 Yarrick ter Wal 3,0 3
4 2332 Daniel Timmer 4,0 4
5 2901 Hugo Wever 5,0 5
6 3095 Jan Douwe van Esseveld 6,0 6
7 3 Jasmijn ter Wal 7,0 7
8 3142 Finn Valentijn 12,0 dns
8 1628 Wietse Timmer 12,0 dns
8 4 Jasmijn Otter 12,0 dns
8 513 Taeke Bakker 12,0 dns
12 2873 Merel Heetla 16,0 dnc
12 16 Florien Bakker 16,0 dnc
12 2174 Kaj de Boer 16,0 dnc
12 5 Simon Kist 16,0 dnc

 

Uitslag Splash Blue

No Zeilno Naam Punten 8
1 1275 Rik Zijlstra 1,0 1
2 2088 Atze de Groot 2,0 2
3 2102 Isabel Kuiper 3,0 3
4 2136 Britt Wolters 11,0 dns
4 371 Anna Spijkervet 11,0 dns
4 1893 Jelle Wiersma 11,0 dns
4 2214 Marat Meerman 11,0 dns
4 2085 Sebo Jan van der Wal 11,0 dns
4 1888 Anna Valkenburg 11,0 dns
4 2062 Femke Evers 11,0 dns
11 2343 Gijs Heeremans 12,0 dnc

 

Uitslag Splash Red

No Zeilno Naam Punten
1 1040 Karel Witteveen 0,0
1 760 Arjen van der Wal 0,0
1 2067 Thijs van der Wal 0,0
1 641 Anouk Evers 0,0
1 183 Koen Jansen 0,0
1 658 Tjitske Hoekstra 0,0

 

Uitslag Laser

No Zeilno Naam Punten 8 9
1 197520 N. Horsthuis 2,0 1 1
2 200452 Erik Scholing 5,0 3 2
3 139449 Peter van der Meulen 5,0 2 3
4 160778 Ed Scholing 8,0 4 4
5 147220 Ronald Wever 10,0 5 5
6 192625 Ileine Evers 14,0 dns dns

 

Uitslag O jol

No Zeilno Naam Punten 8 9
1 645 Jaap Lijkendijk 2,0 1 1
2 608 Jan Alle Broersma 4,0 2 2
3 633 Albert Keizer 7,0 4 3
4 538 Stef Gierveld 8,0 3 5
5 607 Bart Smit 9,0 5 4
6 421 Alex Scholing 12,0 6 6
7 511 Henk Doze 26,0 dns dns
7 612 Bouwe Bouma 26,0 dns dns
7 438 Jan van Esseveld 26,0 dns dns
7 593 Fokko Ringnalda 26,0 dns dns
7 158 Engel Jan Timmer 26,0 dns dns
7 616 Kees Buys Ballot 26,0 dns dns

 

Uitslag 16m2

No Zeilno Naam Punten 8 9
1 4447 Jan Busbroek 3,0 1 2
2 4367 Jan de Haan 4,0 3 1
3 4382 Gerard Bralten 5,0 2 3
4 4284 Liesbeth Hagedoorn 8,0 4 4
5 3924 Melle Geerts 15,0 5 dnf
6 2875 Bauke Yntema 20,0 dns dns
6 4216 Harry Breman 20,0 dns dns
6 4376 Team Dijkstra 20,0 dns dns
6 4327 Harm Bouwstra 20,0 dns dns